Летњи атеље 2023

август 21, 2023

У среду 16. августа отворен је осми по реду Летњи атеље, у организацији ЈУ Народног универзитета Врање, у Галерији ове установе.

Најављен је велики број учесника и приказ нових техника, као и разне иновације у уметничком изразу.

Такође, учествоваће и наши најмлађи суграђани, сви који желе имају прилику да стварају разна уметничка дела и притом се друже са својим колегама. Ко једном доживи Летњи атеље, увек му се са радошћу враћа.

Традиција је да кроз Атеље прође велики број афирмисаних уметника, студената уметничких факултета, ученика основних и средњих школа, као и велики број наших суграђана, а оно што је посебно примамљиво је то што их спаја слобода у стварању.

У време трајања манифестације Дани Врања, Летњи атеље биће организован у градском парку и трајаће до краја августа месеца.

Изложба свих радова са Летњег атељеа биће отворена у оквиру редовне изложбене делатности до краја 2023. године.